Wiadomości : Ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce spotkała się z Dyrektorem I zwiedziła Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie.  News

Wiadomości : Ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce spotkała się z Dyrektorem I zwiedziła Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie.

W dniu 1 sierpnia 2019 J.E. Pani Sansanee Sahussarungsi, Ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce spotkała się z Panem Sławomirem Paszkietem, Dyrektorem Muzeum Marii Skłodowskiej – curie. Pan Paszkiet oprowadził Panią Ambasador po Muzeum. Muzeum mieści się w budynku, w którym Maria Skłodowska – Curie mieszkała w pewnym okresie swojego życia. Maria Curie jest sławna, bo wyrobiła Polsce reputacją w dziedzinie nauki i fizyki, otrzymując Nagrodę Nobla dwukrotnie w dwóch dziedzinach (fizyka i chemia). Pan Paszkiet zaprowadził Ambasador Sansanee na balkon muzeum i pokazał jej szczególny kwiat, nazwany jej imieniem – ‘Clematis Marie Skłodowskiej – Curie’. Zaproponował również, aby Muzeum znalazło się w programie którejś z delegacji z Tajlandii. Z przyjemnością powita taką delegację i opowie o Muzeum, aby podnieść świadomość nt.geniuszu Marii Skłodowskiej – Cuire i jej osiągnięć dla świata i historii Polski. Ponadto okazuje się, że w rodzinie Marii Skłodowskiej – Curie aż pięć osób otrzymało Nagrodę Nobla. Jest to jedyny taki przypadek na świecie, aby aż 5 członków jednej rodziny otrzymało Nagrodę Nobla.